Hlavní menu

Nástroje

PremekBrada / OdlozeneNametyNaProjekty

View (print) - Edit page | Recent changes - Page history

Updated 12 July 2005, 12:54 by PremekBrada

Odložené "náměty na projekty":NametyNaProjekty

Věci, které jsem odložil, protože jsou již udělané, nebo již přestaly být zajímavé

  • Administrativa vědeckých konferencí (2/2005 via prof.Skala) - aplikace používaná grafiky je dobrá a "vedlejší" cíle projektu (spolupráce po katedře) jsou dobré ale při současném vytížení nezvládnutelné: jsou k dispozici různé webové programy pro správu administrativy spojené s organizováním vědeckých konferencí (publikování informací, sběr příspěvků k recenzím, sběr přijatých příspěvků pro publikaci, registrace na konferenci, ...) ale obvykle mají archaické a/nebo uživatelsky neintuitivní ovládání. Cílem tedy je vyrobit webovou aplikaci pro tuto funkčnost, která bude snadná k používání. Implementační platforma co nejvíce přenositelná, nejspíš PHP s přenositelnou databázovou vrstvou (MySQL?, Microsoft SQL server, Postgres).
  • Webové prostředí pro sw inženýrské projekty (5/2004 DP) - GForge? už má SVN: Líbí se mi prostředí "Tigris.org":http://www.tigris.org/ pro softwarové projekty -- verzovací úložiště (versioning), správa požadavků na změny (bug tracking), dokumentace, mailing listy, download, ... Rád bych něco podobného pro softwarové předměty na KIVu, ale příslušný "Collab.net":http://www.collab.net/index.html není volně dostupný a "SourceForge?":http://sourceforge.net/index.php jakož i "GForge?":http://gforge.org/ se mi zdá poněkud nepřehledné a těžkopádné. Navíc potřebuji jako verzovací systém "Subversion":http://subversion.tigris.org/ nikoli CVS. Cílem projektu je tedy vytvořit prostředí podobné Tigris.org jako ucelený konfigurovatelný balík, včetně jednoduché instalace na server (např. jako .deb pro "Debian Linux":http://www.debian.org/).
  • Vylepšení JTimeLog?-u (1/2004 SP/BP): Textový protokol namísto stávajícího binárního (s bezpečnostními dírami), v záložce Úkoly si pamatovat posledně otevřenou fázi+úkol pro každý projekt; import/export projektů a uživatelů, inteligentní export úkolů ze sběrače (úkoly v rozmezí datumů, vymazat z lokální db); víc práv pro vedoucího projektu (--zobrazování úkolů zadaných členy projektu-- přidávání uživatelů s oprávněním "běžný uživatel"); + drobnosti: lokální uložení hesla, příchod/odchod, jasnější statistiky na klientu, --možná výběr fáze do dialogu Úkol--, v seznamech úkolů (v záložce Fáze, v záložce Úkoly) zobrazovat za časem také název úkolu
  • Prohledávání webu KIV přes SOAP na Google (2/2004 SP): Google má SOAP API pro prohledávání přes webové služby (např. nuSOAP pro PHP). Cílem práce je toto API využít pro vytvoření kustomizovaného vyhledávače pro web KIV.
  • Vylepšení 'Tavi engine pro Wiki: Oblíbil jsem si tuhle věc zvanou WikiWiki?, a i aktuálně provozovanou inkarnaci WikkiTikkiTavi?. Bylo by dobré ji rozšířit mj. o (1) "first class kategorie" tj. aby se stránka dala označit jako kategorie a pak byla dostupná při editaci pod "Add doc to cat" v drop-down seznamu (2) podporu lokalizace vč. nápovědných textů a navigace, (3) možnost udělat "minor edit" který se nebude zapisovat jako nová verze stránky, (4) --rozchodit line break-- přidat alternativní formátování přes Textile+!SmartyPants? a do uživatelského profilu dát možnost volby fmt konvence pro daného uživatele; default Tavi, (5) možnost povinné registrace uživatele pro povolení editace stránky, resp. varianty editace nikdo/označení/registrovaní/kdokoli.