Hlavní menu

Nástroje

PremekBrada / NametyVyzkum

View (print) - Edit page | Recent changes - Page history

Updated 27 April 2006, 10:34 by PremekBrada

Náměty na projekty z mého vlastního výzkumu

Komponenty

  • Triviální implementace SOFA modelu (5/2005 +++ téma DP): z MFF UK pochází "vymakaná implementace SOFA modelu":http://sofa.objectweb.org/index.phtml . Pro moje výzkumy potřebuju implementaci triviální, která bude klidně in-process (ne distribuovaná), bez protokolu, bez podpory distribuce komponent a dalších fíčur. Potřebuju hlavně, aby komponenty byly implementačně co nejjednodušší, šly snadno umístit (deploy) do kontejneru (jeho vytvoření je klíčová součást práce), a v tom aby byly snadno zjistitelné informace o ostatních komponentách. Implementace se předpokládá v Javě.
  • Prozkoumat navrhované JSR 291 Dynamic Component Support for JavaTM? SE http://www.jcp.org/en/jsr/detail?id=291 a JSR 232: Mobile Operational Management http://jcp.org/en/jsr/detail?id=232
  • WSDL versioning: Dodělat verzování pro WSDL a web services obecně

UML a jiné modelování

pravy ArgoUML? pro parametrizované zobrazování komponent* (2/2005): jednak vůbec umožnit zobrazovat kompoenty s compartments (dle UML2? možností), druhak přidat parametrizaci ENT modelem při zobrazování diagramu.

  • ENT-based editor komponent pro Eclipse (2/2005): pomocí EMF a GEF udělat zobrazování a úpravy EJB komponent podle ENT modelu. Inspirace v "Omondo UML":http://www.omondo.com/ rozšíření Eclipse.

Web


Zpět na NametyNaProjekty