Hlavní menu

Nástroje

PredmetyKiv / TsiOhlasyNaPredmet

View (print) - Edit page | Recent changes - Page history

Updated 08 September 2007, 22:27 by Filip Vaculík

TSI: Ohlasy na předmět

[12.2.2006] (...) chtěl bych tímto poděkovat Vám i všem přednášejícím za předmět TTSI. Přesně takový předmět jsem v nabídce postrádal. Je jasné, že praktické zkušenosti se nedají jednoduše předat a že si to člověk musí zažít na vlastní kůži, ale myslím, že TTSI připravuje studenty poměrně nenásilnou formou na běžný život "tam venku" :-)

(...)

Myslím že TTSI je skvělý předmět a možná by to chtělo trošku větši propagaci - nějaké nápadnější plakáty, aby se o něm dozvědělo co nejvíc lidí :-)

(...)

Jako vždy pěkné přednášky. Několik tipů na témata: QA anebo kvalita software, statická analýza kódu (nástroje, postupy apod.), práce s API Windows XP/Vista (integrace apod.). - Pavel Cvrček

(...)

Přednášky z TSI byly většinou velmi inspirativní - a to jak většina těch tehnologických, tak hlavně ty obchodně/organizačně/lidské. Těch by do budoucna určitě mělo být víc. Mírné "nahlédnutí" do zákulisí jednotlívých firem mi pomohlo utřídit si, co chci vlastně dělat a uvědomit si, že ani jako čerstvý absolvent nemusím jít dělat čistou kodéřinu. - Marek Horák

(...)

Za velmi užitečné považuji, že v tomto předmětu přednášeli lidé z praxe, že přednášeli o věcech se kterými pracují a které aktivně používají. Vyhovoval mi i místy neformální přístup. Umožnilo mi to dozvědět se víc nejen o přednášené látce, ale také vidět trochu "za roh", do zákulisí firemních prostředí a trochu i do soukromí přednášejících. Umožnilo mi to lépe poznat nejen přednášenou technologii / oblast, ale i to kdo ji používá, v jakém prostředí, co ho k tomu vede, jaké s ní má kladné a záporné zkušenosti, ... Z KIV si neodnáším detailní znalost jednotlivých technologií, spíše si odnáším to, že vím, že dané technologie existují a jaké mají základní charakteristiky. Vím, že když je budu chtít v praxi použít, budu si muset znalosti o nich hodně rozšířit. To bych ovšem nemohl dělat, pokud bych ani nevěděl, že existují a k čemu jsou dobré. Stopuji-li, kde je původ těchto znalostí, velký počet z nich nalézám právě v předmětu TSI.

Kdybych měl hodnotit konkrétní přednášky, bylo by toho mnoho. Takže jen poděkuji našim přednáškovým stálicím, lidem z firem Kerio, CCA, Syntactic Sugar, SoftEU? a vzpomenu velmi pěknou přednášku od TietoEnator? "Rozsahle IT projekty ve velkych organizacich". Slabší a méně přínosnou přednášku bych vzpomněl jen jednu, jiná mě nenapadá, ale nebudu kalit vodu. Výjimky potvrzují pravidla.

Pár nápadů:

  • Dopřát předmětu větší publicitu. Myslím, že mnoho studentů o TSI neví.
  • Snažit se udržovat velkou šířku témat. Byl jsem spokojen, jen občas se mi zdálo, že té Javy je na nás nějak moc. (subjektivní)
  • Tam kde to jde, jít dál, za rámec statické přednášky. Takový občasný workshop, kdy bychom si hned u počítačů mohli něco vyzkoušet by byl příjemnou změnou. I za cenu toho, že bychom toho probrali mnohem méně než u klasické přednášky.
  • Jako jeden z mála předmětů má audio záznam. Díky za něj. Videozáznam by byl ještě vítanější. Například v takové formě: http://avc.siliconhill.cz/archiv/index.php V rámci předmětu by se o natočení a úpravu filmu mohli postarat sami studenti TSI.

Děkuji organizátorovi a přednášejícím. Filip Vaculík