Hlavní menu

Nástroje

Main / WikiWiki

View (print) - Edit page | Recent changes - Page history

Updated 24 July 2006, 13:46 by PremekBrada

Stručně, WikiWiki je “editovatelný web” pro snadnou spolupráci a sdílení informací. Abych citoval: ``uživatelům dovoluje jednoduše vytvářet a editovat jednoduché webové stránky, které vyhovují kterémukoliv webovému prohlížeči (v četně textových). WikiWiki [umožňuje jednoduše vytvářet] hyperlinky a formátování textu. To vše je prováděno na straně serveru, takže pokud chcete začít tvořit jednoduché webové stránky bez zbytečných barviček, skriptů a podobných vymožeností, jediný software, který potřebujete, je váš oblíbený webový prohlížeč.''

Další citace: ``A Wiki or wiki (pronounced wicky or weekee) is a website (or other hypertext document collection) that allows any user to add content (...) but also allows that content to be edited by any other user.'' -- z "Wikipedia":http://en.wikipedia.org/wiki/Wiki encyklopedie. První Wiki vytvořil Ward Cunningham pro Design "patterns":http://c2.com/cgi/wiki?FrontPage projekt.

Další si můžete přečíst např. v semestrální práci PPI z roku 2004 na http://www.kiv.zcu.cz/~brada/vyuka/files/pia/ppp/wiki/ .